X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اجاره منزل مبله در کاشان|اجاره سوئیت مبله در کاشان|اجاره آپارتمان در کاشان|اجاره اتاق در کاشان

کاشان اسکان با اجاره روزانه سوییت و منزل و آپارتمان مبله در خدمت شماست.

شهر زیرزمینی نوش آباد

آثار تاریخی نوش آباد
در منطقه نوش آباد بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی وجود دارد که نیمی از آن در داخل بافت و نیمی دیگر در کویر این شهر قرار گرفته است که برخی از آثارتاریخی به شرح زیر است

    شهر زیرزمینی اویی:
این شهر زیرزمینی به عنوان بزرگترین شهر زیرزمینی جهان معروف است که قدمتی ۱۵۰۰ ساله دارد و به دوره ساسانیان برمی‌گردد. این شهر زیرزمینی با وسعتی بیش از ۴ کیلومتر و در سه طبقه در عمق‌های ۴ الی ۲۱ متری از سطح زمین به وجود آمده است. کاربری این شهر در دوره‌ها احتمالاً متفاوت بوده به گونه‌ای که در دوران ساسانی تا صفوی و حتی زندیه بیشتر به عنوان پناهگاه یا جانپاه محلی برای اختفا و حفظ جان استفاده می‌شده به همین منظور همیشه در حال گسترش بوده است اما در دوران قاجار احتمال می‌رود بیشتر به منظور فرار از گرما در تابستان استفاده می‌شده است.
    مسجد جامع نوش آباد
    قلعه سی زان:
که ضخامت دیوار آن نزدیک به ده متر است و از جمله استحکامات دفاعی شهر به حساب می‌آمده است. این قلعه ۹ برج دیده‌بانی دارد و در آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این قلعه ۱۰ هزار مترمربع مساحت دارد
    قلعه خشتی فرزین
    پل تاریخی اسحاق آباد
    خانه تاریخی شترخان
۱۵۰۰ مترمربع مساحت و ۴۰۰ مترمربع زیربنا دارد و به دوره قاجاریه می‌رسد.
    بقعه رقیه بانو و شاهزاده ابراهیم
    خانه ارباب
    آب انبارهای چاله سی، مرکزی، دربریگ و …
    زیارتگاه فیض آباد:
در دشت کویر شامل بقعه ایوان و صحن و رواقهای زیبا و در پس آن اتاق‌هایی مخصوص زائران است و به ثبت آثار ملی رسیده است. این بنا توسط آقاصدرا از خاندان بنایی ساخته شده و بسیاری از بناهای موجود در نوش آباد توسط این خاندان ساخته یا با دقت و مهارت بسیار بازسازی شده است.    قنات‌های نوش آباد:
به طوری که در حدود ۱۵ کیلومتری شمال نوش آباد حدود ۲۰ رشته قنات به موازات هم به پیش می‌روند که صحنه بی‌نظیری را به وجود می‌آورد.


جهت رزرو منزل و سوییت در نزدیکی شهر نوش آباد و کاشان با ما در ارتباط باشید.

سوییت و منزل مبله در کاشان

تنها با یک تماس؛


تاریخ ارسال: جمعه 14 مهر 1396 ساعت 02:53
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.